Nasza praca, krok po kroku

CHEMKOP-LABORGEO > Jak pracujemy?

Kompleksowa obsługa

Przedsiębiorstwo Usług Geologiczno-Laboratoryjnych CHEMKOP-LABORGEO Sp. z o.o. jest firmą wyspecjalizowaną we wszelkich pracach geologicznych – projektowych, terenowych, laboratoryjnych i dokumentacyjnych. Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji wielkich inwestycji w Polsce takich jak zapory, stopnie wodne, składowiska odpadów i inne skomplikowane budowle inżynierskie oraz zgrany zespół specjalistów powodują, że nie boimy się trudnych wyzwań i  jesteśmy w stanie rozwiązać każdy problem geologiczny.

Oferujemy kompleksowe usługi geologiczne, począwszy od konsultacji i prac projektowych poprzez prace terenowe i laboratoryjne a skończywszy na opracowaniu wyników i pracach dokumentacyjnych.

Wyspecjalizowana kadra

Posiadamy zespół wykwalifikowanych specjalistów z branży geologicznej, w skład którego wchodzą geologowie inżynierscy, hydrogeologowie, geotechnicy z uprawnieniami nadanymi przez Ministerstwo Środowiska (V, VI, VII), oraz Wojewodę Małopolskiego (XI, XII).

Dysponujemy również doświadczoną kadrą wiertniczą i techniczną z wieloletnim doświadczeniem przy obsługiwaniu maszyn wiertniczych i pompowań.

Krok 1

Konsultacje

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która pozwoli zobrazować czym zajmuje się nasza firma i w czym możemy Państwu pomóc. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania to chętnie udzielimy na nie odpowiedzi podczas spotkania, rozmowy telefonicznej lub poprzez kontakt mailowy. Nasi specjaliści ocenią problem geologiczny i w razie potrzeby dokonają wizji lokalnej terenu badań.

Krok 2

Projekt badań

Po ustaleniu charakteru projektowanego obiektu, jego wymiarów, kategorii geotechnicznej czy lokalizacji na działce oraz analizie materiałów archiwalnych, zaproponujemy plan prac polowych i/lub laboratoryjnych prowadzących do uzyskania wysokiej jakości wyników badań i określenia warunków gruntowo – wodnych w podłożu działki. W razie potrzeby opracowujemy projekty robót geologicznych i uzgadniamy je z właściwym organem administracji geologicznej.

Krok 3

Badania terenowe

Po zamówieniu badań lub zatwierdzeniu projektu robót geologicznych, wykonujemy dla projektowanej inwestycji stosowne prace w terenie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, którym świadczymy następujące usługi:

  • wiercenia ręczne i udarowe sondą rdzeniową RKS
  • wiercenia mechaniczno-obrotowe i rdzeniowe
  • sondowania statyczne CPT i dynamiczne DPH
  • kontrola zagęszczenia gruntu: badania sondą lekką DPL, płytą dynamiczną i płytą sztywną VSS

Krok 4

Badania laboratoryjne

Laboratoryjne badania gruntów i wody podziemnej są kolejnym i nieodzownym etapem prac geologicznych. Próby pobrane w trakcie wierceń przekazywane są do laboratorium mechaniki gruntów w celu określenia właściwości fizycznych i cech wytrzymałościowo-odkształceniowych lub do akredytowanego laboratorium ochrony środowiska w przypadku analiz chemicznych.

Krok 5

Dokumentacja i obsługa

Dane uzyskane podczas badań terenowych i laboratoryjnych wykorzystane zostają do opracowania dokumentacji. Finalnym opracowaniem może być: raport z badań, opinia geotechniczna, dokumentacja badań podłoża gruntowego, dokumentacja geologiczno-inżynierska lub dokumentacja hydrogeologiczna. Po wykonaniu dokumentacji służymy dalej pomocą, konsultacjami i specjalistyczną wiedzą. Zapewniamy wsparcie podczas etapu wykonawczego budowy, odbierając wykop fundamentowy czy wykonując nadzór geotechniczny.

Przyspiesz budowę i zabezpiecz się od strony formalnej.
Zatrudnij specjalistów CHEMKOP-LABORGEO z wieloletnim doświadczeniem!

Szanowny Użytkowniku! Cenimy Twoją prywatność. Dlatego chcemy prosić Cię o zgodę na wykorzystanie plików cookies (tzw. ciasteczek), zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Dzięki temu, będziemy mogli doskonalić naszą ofertę i świadczyć Ci lepsze usługi marketingowe. Swoją zgodę możesz zmienić w dowolnej chwili w naszym Centrum Prywatności.

Centrum Prywatności